Bremennost.bg
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Калкулатори
    • Овулационен Калкулатор
    • Калкулатор календар за забременяване
    • Калкулатор Бременност по Дни
    • Калкулатор Бременност по Седмици
    • Калкулатор бременност по седмици и месеци
    • Калкулатор за измерване дължината на плода – CRL
    • Калкулатор на тегло при бременност по седмици
    • Калкулатор за пола на бебето според рождените дати на родителите
  • Забременяване
  • Бременност
  • Раждане
  • Мама и Бебе
  • Здраве
  • Калкулатори
    • Овулационен Калкулатор
    • Калкулатор календар за забременяване
    • Калкулатор Бременност по Дни
    • Калкулатор Бременност по Седмици
    • Калкулатор бременност по седмици и месеци
    • Калкулатор за измерване дължината на плода – CRL
    • Калкулатор на тегло при бременност по седмици
    • Калкулатор за пола на бебето според рождените дати на родителите
  • Забременяване
  • Бременност
  • Раждане
  • Мама и Бебе
  • Здраве
Няма резултати
Вижте всички резултати
Bremennost.bg
Няма резултати
Вижте всички резултати
бебе на една седмица

Бебе на 1 седмица

новородено бебе на две седмици

Бебе на 2 седмици

бебе на три седмици

Бебе на 3 седмици

бебе на 1 месец

Бебе на 1 месец

бебе на пет седмици

Бебе на 5 седмици

бебе на шест седмици

Бебе на 6 седмици

бебе на седем седмици

Бебе на 7 седмици

бебе на 2 месеца

Бебе на 2 Месеца

бебе на 3 месеца

Бебе на 3 Месеца

бебе на 4 месеца

Бебе на 4 Месеца

бебе на 5 месеца

Бебе на 5 Месеца

бебето на 7 месеца

Бебе на 7 Месеца

бебе на 8 месеца

Бебе на 8 Месеца

бебе на 9 месеца

Бебе на 9 Месеца

бебе на 10 месеца

Бебе на 10 Месеца

бебе на 11 месеца

Бебе на 11 Месеца

бебе на 1 година

Бебе на 1 Година

Bremennost.bg Мама и Бебе

Бебе на 1 месец

Обновена: 30-04-2020
в Мама и Бебе
Време за прочитане: 2 минути
A A
721
SHARES
5k
VIEWS
Share on FacebookShare on TwitterRedditEmail

С тази статия бебе на 1 месец, започваме поредица от статии, които ще ви покажат новороденото от първия месец след неговото раждане до 12 месец или това е 1–на пълна година от живота на новороденото бебе. Бъдете щастливи с вашите деца!

ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ

Бебе на 7 седмици

Бебе на 6 седмици

Бебе на 5 седмици

Когато в едно семейство има нов член – малко бебе, всичко се променя за всеки живеещ в тази къща. Нищо не остава същото, Светът се върти около малкото същество. Всеки 1 месец до навършване на 1 годинка на детето, крие нови неща и откривате нови възможности заедно. Бебето се развива толкова бързо, че понякога се чудим, кога порасна толкова много!

Как се развива новороденото бебе на 1 месец?
новородено бебе на 1 месец

1. Килограми – приета е граница на нормалното тегло на всяко новородено бебе. Обикновено се раждат между 3 килограма и 3 и половина. В началото новороденото дете расте много бързо и е напълно нормално през 1 месец да наддаде поне 1 килограм. Това се дължи на броя хранения и сънят. Както казват нашите баби расте докато спи, а и някои казват каква им е работата – да спят и да се хранят, в това има и доза истина разбира се. Ако все пак детето се роди малко повече или по–малко от тези килограми не е проблем, защото еднакви деца няма, много зависи от родителите, както и самата бременността.
2. Ръст – и тук има някакви нормални граници, което не значи, че ако сте извън тази граница вашето бебе не е добре. Границите са поставени в основа на това, че повечето деца се раждат с такъв ръст. И това е между 47–54см, като трябва да знаете, че бебето в 1–вия месец се развива с около 3–4см. Може разбира се да има и малко по–малко развитие в ръстът на бебето.
3. Двигателни способности на бебето в 1 месец – през първите 30 дни от своя живот всяко бебе е почти неспособно да прави каквото и да е било. Все още е прекалено слабо, мускулите не са се размили достатъчно и няма изградени навици. Както се казва не знае къде се намира, а какво остава да прави разни неща. Които са нормални за по–големите деца. Така, че не очаквайте чудеса от своето малко бебе на 1 месец, радвайте му се в малкото време, когато е будно. Неговите способности се изразяват в хаотично мятане на ръцете и краката.
4. Зрение – колкото и странно да звучи нашите деца се раждат с много слабо зрение, те не виждат на повече от 20см от себе си. Това е много важно, защото всяко дете се нуждае да вижда, за да изразява своите усещания. Бебето на 1 месец има отслабено виждане и разчита предимно на слуха, който е добре развит. За детето ви е добре да вижда именно вас, така се чувства обичано и сигурно, че е в безопасност. В малкото часове на денонощието, когато е будно има нужда да бъде гушкано и да сте близо до него, за да ви вижда. През първите 30 дни зрението се развива бързо, когато бебето е на 1 месец вече вижда добре.

бебе на 1 месецСънят е важна част?
Няма как да не споменем сънят, защото той е главното действие, което извършва всяко новородено, особено за бебе на 1 месец. През първият месец часовете, в които спи са около 16 – 17 от денонощието. Така е създадено, защото непосредствено след раждането растежния хормон е най–силен, а както знаем неговото отделяне е силно изразено докато детето спи. При повечето бебета режимът в началото е сън около 2 часа следва малко бодърстване, след това хранене и пак сън. Това започва да се променя към края на първия месец. Когато сънят намалява, но малко. Детето се нуждае от сън, за да расте. Има много неща, които трябва да се правят при всяко бебе на 1 месец, за да бъде то спокойно дори когато спи. Например при всяко хранене следва сън, но е нужно да смените посоката, в която спи детето – от ляво рамо на дясно рамо. Защото то не може само да се завърти, а при спане само на едната страна има опасност да се схване. Друг важен избор на майката е как да заспива детето, някои предпочитат да ги гушнат и приспят, а други жени избират децата сами да заспиват в леглата си. Това е личен избор на всяко семейство, но не забравяйте, че вашето бебе на 1 месец се нуждае от това да усеща топлината на родителите си, така то се чувства спокойно и защитено.

Хранене на бебето на 1 месец?
Да, както казват всички жени минали през това – режимът на 3 часа. Всичко се върти около това да дойде следващото хранене след 3 часа. Без значение дали бебето е на кърма или изкуствено мляко, храненето е неизбежно. Особено трудно е първият месец. Защото на всеки 3 часа новороденото бебе е гладно. Млякото, което поема е в малки количества, но на чести периоди. Изморително за всеки родител, но както се казва лесно родител не се става. Този, който храни детето е внимателен и внимава да не се задави бебето, защото те са лакоми и все още нямат изразени преглъщащи навици. Ако все пак вашето бебе на 1 месец се задави не се хвърляте в паника, трудно е първите няколко пъти. Нужно е да надигнете детето и леко да го потупате, друг вариант е да му хванете нослето, за да си отвори устата и леко да духнете вътре, важно е спокойствието децата често се давят в началото, особено когато вашето бебе е на 1 месец.

Особености около бебе на 1 месец?
– Поведение на бебето в първият месец – Тъй, като в началото бебето няма как да изрази своите нужди по друг начин ползва плачът. Всяко начало е трудно, но още през първия месец родителите започват да разпознават нуждите на своето дете само по плачът. Понякога то плаче, защото е гладно, мокро, има нужда от внимание или му се спи. В други случаи може да плаче без причина или защото го боли нещо. И когато се разплаче се опитвайте,да разберете за какво е, като му предлагате нужните неща. Така съвсем скоро още в 1 месец ще разпознавате всеки плач, колкото и странно да звучи.

– Нужда от внимание – детето има нужда да бъде угрижвано по 24 часа в денонощието и това е още от самото начало. Понякога грижата да е нахранено и сменено не е всичко. Особените грижи за бебе на 1 месец са различни и ги споменахме по–горе, но не забравяйте че то има нужда да бъде гушкано, да му се приказва, да го вземате в ръце. С две думи общувайте с вашето бебе още от самото начало и през целия 1–вия месец, защото това помага за развитието на всичко и за напред.

След като вашето бебе е на 1 месеца, то със сигурност трябва да се запознаете със следващата наша публикация за тази възраст, а именно Хранене на 1 месечно бебе!

До колко полезна беше за вас, тази публикация?

Кликнете върху сърцата, за да я оцените!

Рейтинг 5 от 5

Засега няма гласове! Бъдете първият, като оцените тази публикация.

Благодарим Ви! Оценихте тази публикация за полезна...

Следвайте ни в социалните медии!

Съжаляваме, че тази публикация не беше полезна за вас!

Нека подобрим тази статия!

Кажете ни как можем да подобрим този пост? Изпратете ни Вашето мнение чрез формата по долу ( *Важно започнете съобщението с вашия E-mail):

Вижте още:

  1. Раждане в 7 Месец
  2. Контракции в 9 Месец
  3. Контракции в 5 Месец
  4. 8 Гестационна Седмица Кой Месец е
  5. 18 Гестационна Седмица Кой Месец е
  6. 29 Гестационна Седмица Кой Месец е
Здравната информация на този сайт е прегледана и обновена от редакционния екип на Bremennost.bg (Бременност.бг) и се основава на рецензирани медицински книги и високо уважавани световни здравни организации и институции, включително ACOG (Американски колеж по акушер-гинеколози), CDC (Центрове за контрол и профилактика на заболяванията), AAP (Американска академия по педиатрия), NIH (Национални здравни институти) и други медицински източници.
Share300Tweet175ShareSharePin63Send
Предишна публикация

Етапи на Бременността

Следваща публикация

Бебе на 2 Месеца

Bremennost bg

Bremennost bg

Повече от 11 години Bremennost.bg предоставя специализирана медицинска информация за забременяване, бременност и раждане. Информацията е предоставена от медицински източници по разбираем от нас начин. В зависимост в кои етап от вашия живот се намирате, здравната информация е сортирана в 5 важни категории – "Калкулатори", "Забременяване", "Бременност", "Раждане", "Мама и Бебе". По данни на Google Analytics за последната година (2022) над 917174 потребители са посетили Bremennost.bg (Бременност.бг).

Свързани Статии

бебе на седем седмици
Мама и Бебе

Бебе на 7 седмици

16.09.2021
5.6k
бебе на шест седмици
Мама и Бебе

Бебе на 6 седмици

04.11.2022
3.7k
бебе на пет седмици
Мама и Бебе

Бебе на 5 седмици

16.09.2021
5.3k
Следваща публикация
бебе на 2 месеца

Бебе на 2 Месеца

бебе на 3 месеца

Бебе на 3 Месеца

Търсете в над 1800 статии

Няма резултати
Вижте всички резултати

Избрани Статии

  • калкулатор за бременността по седмици и месеци

    Калкулатор бременност по седмици и месеци

    22790 shares
    Share 9116 Tweet 5697
  • Коя Гестационна Седмица на Кой Месец Отговаря

    12951 shares
    Share 5180 Tweet 3238
  • Бременност по Седмици

    9815 shares
    Share 3926 Tweet 2454
  • Калкулатор Бременност по Дни

    9314 shares
    Share 3733 Tweet 2325
  • Калкулатор за пола на бебето според рождените дати на родителите

    9101 shares
    Share 3646 Tweet 2273

Последвайте ни

Facebook Twitter

Важни телефонни

☏ 112 - Бърза помощ и друга спешна внезапна реална заплаха за здравето, живота, безопасността

✓ Министерство на Здравеопазването

✓ Национален център по обществено здраве

Лиценз за съдържание

  • Съдържанието е лицензирано по Creative Commons Признание-Некомерсиално-Споделяне на споделеното 4.0 Международен Лиценз.
  • Задължително трябва да посочите линк към https://Bremennost.bg като източник!

УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ

  • Медицински отказ от отговорност
  • Декларация за поверителност
  • За нас
  • Често задавани въпроси
  • Статистика за посещенията на Bremennost.bg

© 8 Март 2012 – 2023 Bremennost.bg ® Специализиран сайт за забременяване, бременност и раждане. Всички Права Запазени!

Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Калкулатори
    • Овулационен Калкулатор
    • Калкулатор календар за забременяване
    • Калкулатор Бременност по Дни
    • Калкулатор Бременност по Седмици
    • Калкулатор бременност по седмици и месеци
    • Калкулатор за измерване дължината на плода – CRL
    • Калкулатор на тегло при бременност по седмици
    • Калкулатор за пола на бебето според рождените дати на родителите
  • Забременяване
  • Бременност
  • Раждане
  • Мама и Бебе
  • Здраве

© 8 Март 2012 – 2023 Bremennost.bg ® Специализиран сайт за забременяване, бременност и раждане. Всички Права Запазени!

Този уебсайт използва бисквитки. Продължавайки да използвате този уебсайт, вие давате съгласието си за използване на бисквитки. Посетете нашия Политика за поверителност.
X