Времето лети и неусетно и мина половин година от раждането на вашето бебе. Това си е цяло геройство. Минали сте през толкова препятствия и изживявания, че си мислите, че няма с какво вече да ви изненада. Всъщност истината, е че колкото повече расте бебето, толкова повече трябва да се приготвите за нови изпълнения. Вижте какво ви очаква с вашето бебе на 6 месеца.
Общо развитие на бебето на 6 месеца?
След навършване на 6 месеца детето трябва да е удвоило своето тегло. Без значение дали е момче или момиче килограмите се удвояват и това е минимума, повечето деца тежат повече от това. Разликата, е че не трябва да очаквате това да продължи. След 6 месец се вкарва и твърда храна, има вариант детето да намали своя апетит и така тези неща влияят върху натрупването на телесна маса. Така през следващите месеци се качва малко. Ръстът също има развитие и то е почти еднакво, променя се с около 1–2 см на месец. Слухът и зрението при вашето бебе на 6 месеца трябва да са напълно развити, като детето разбира, че всъщност зрението му е триизмерно и така става още по–любопитно. На 6 месеца се правят задължителни изследвания на детето на кръв и урина. Провеждат се на всяко бебе, малко неприятно за вашето дете, но чрез тях се следи общото здравословно състояние на бебето.
Забавление ли е храненето на едно бебе на 6 месеца?
Често се случва през 6–тия месец детето да ползва времето за хранене, като забавление. Няма нищо лошо, но не му позволявайте да го обръща на игра. Защото в бъдеще ще си имате проблеми. Сега с първите стъпки в общата и твърда храна се изграждат много навици. Храненията са 5 на брой, като 2 от тях са с обща храна. Едното е пюре, а другото каша. Тя се въвежда именно през този месец, като първата задължително трябва да бъде без глутенова, така се прави опит за евентуални проблеми и алергии. А при храненето с пюре се редуват плодово и зеленчуково през ден. Като при зеленчуковото се добавя половин жълтък твърдо сварен разбира се. Много полезни за всяко бебе на 6 месеца са пресните сокове, като се дават 1 час преди хранене или след хранене, ако бъде даден непосредствено преди хранене има вероятност да притъпите глада на детето. Понякога бебето е изнервено, въоръжете се с голямо търпение, настанете добре детето и себе си и се забавлявайте, докато се храните. Сега е времето да се създаде хранителен режим. Научете важните неща за Хранене на 6 месечно бебе.
Първите зъби на вашето бебе на 6 месеца?
Ето го и първото зъбче, нещо толкова вълнуващо за цялото семейство. За родителите е радост, но бебето често страда. Първите зъбки избиват между 6 месец и 8 месец. При повечето това се случва в края на 6 месец, придружено с леко неразположение. Първият признак е засилено слюноотделяне и подуване на венците. Често вашето дете може да вдигне температура, придружена с разтройство и липса на апетит, раздразнителност и неспокоен сън. Първите поникнали зъбки се намират в долната или горната челюст и се наричат резци. Никненето на зъбите е труден и дълъг процес съпроводен от безсънни нощи, но няма нищо по–хубаво от това да видиш една голяма детска усмивка с първите малки зъбчета в устата. Сега медицината е напреднала и има безброй гелове и мазила за успокоение на венците и подготовка за предстоящото никнене на зъбки. Вижте подробна статия свързана с Никнене на Зъби.
Емоционално развитие и комуникация при бебе на 6 месеца?
Бебето става все по–игриво и закачливо. Всеки ден измисля по нещо ново и добавя в репертоара си. Иска си своето, изразява мнение и се радва на познати лица. Избира на кого да се радва и знае как да отблъсне някого. Колкото и странно да ви се струва бебето на 6 месеца има изграден характер и разпознава добре всичко. Ползва все повече срички и звуци. Започва въвеждане на гласни букви, като – б,с,д. Времето за игра е важна част от ежедневието и игрите все повече стават образователни. Започва да играе с две играчки едновременно. Радва се на ярки илюстрации и разказани приказки. Едно от интересните ново научени неща е начинът за опознаване на хората. Ще забележите, че когато е в ръцете на някой, бебето опознава човека опипвайки лицето и тялото, това се изразява в опити да бърка в очите, устата и ушите, както и да дърпа дрехите или косата на човека в когото е.
Двигателни способности на бебето на 6 месеца?
Това е накратко за развитието на все още едно малко бебе на 6 месеца. Ако имате предложения за статията за да я направим още по полезна може да се свържете с нас.